پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

این رسانه‌ها منطقه به منطقه، کارشناسی می‌کنند مثلا منطقه­ سیستان و بلوچستان یا منطقه ترکمن صحرا را رصد می‌کنند تا ببینید از چه طریقی می‌توانند ورود پیدا کنند به گونه‌ای که بیننده حتی عالم [اهل سنت] محله یا منطقه خود را نیز زیر سوال ببرد.

به گزارش کلاله خبر، سایت پرسشگران اهل سنت در مورد شبکه‌های تندرویی که به نام اهل سنت فعالیت دارند، با یکی از علمای اهل سنت مصاحبه‌ای انجام داده است. در این مصاحبه آخوند عبدالجلیل فرهمند، مسئول هماهنگی علمای اهل سنت شرق گلستان اظهار نظر خود را در خصوص سوالات مطرح شده بیان کرد.

پرسشگران: لطفا نظر خود را در مورد رسانه هایی که خود را مدافع اهل سنت میدانند و اغلب خارج از کشور مشغول به فعالیت هستند را بیان بفرمایید.

آخوند فرهمند: این رسانه ها بخش دیگری از شبکه انگلیسی هستند، این‌ها شبکه‌ای را به وجود می‌آورند مانند شبکه کلمه یا وصال یا … که در اعتقادات جوانان ما رسوخ پیدا می‌کنند.

همچنین این رسانه‌ها هزینه می‌کنند و در موارد مختلف، منطقه به منطقه، شروع به کارشناسی می‌کنند مثلا منطقه­ سیستان و بلوچستان یا منطقه ترکمن صحرا را رصد می‌کنند تا ببینید از چه طریقی می‌توانند ورود پیدا کنند تا کسی که این رسانه را تماشا میکند را به گونه‌ای تحریک کند که حتی عالم محله یا منطقه خود را نیز زیر سوال ببرد.

حتی من خودم دیدم درهمین شبکه‌های وهابی، کارشناسان همه متن حدیث یا قرآن را بیان نمی‌کنند بلکه به دنبال آیه‌ها و مطالبی هستند که اغراض خود را پیش ببرند و به واسطه آن علیه افراد استدلال کنند.

بعدا وقتی که انگلیسی بودن این رسانه‌ها مشخص شد، مانند شبکه کلمه که مشخص شد مستقیما زیر نظر انگلیس اداره می شود، به این فکر افتادند تا از طریقی دیگر، که مشکلات مختلف گریبانگیر جوانان ما شده است، در میان آن ها رسوخ کنند.